קבלת אזרחות רומנית

by


האם רומניה מאפשרת אזרחות משולשת?


בין האפשרויות השונות הזמינות להפוך לאזרח של רומניה, ישנן ארבע דרכים: רכישה על ידי לידה, התאזרחות, ירידה או החזרה למולדת. כל השיטות הללו דורשות מידה מסוימת של ידע על התרבות והשפה הרומנית.

רומניה מציעה אזרחות כפולה, שהיא אופציה נהדרת עבור אנשים שרוצים להיות חבר באיחוד האירופי. לאזרחים רומנים יש גישה מלאה ליתרונות האיחוד האירופי, הכולל שירותי בריאות וחינוך ברמה עולמית. הם גם חופשיים לנסוע ליותר מ -150 מדינות ללא ויזה.

תהליך הפיכתו לאזרח רומני אינו מסובך כפי שהוא נראה. התהליך כולל התמודדות עם מספר רשויות מנהליות ומשפטיות. זה לוקח בערך 8 עד 14 חודשים עבור התוצאה הסופית להיות מושגת.

הצעד הראשון ברכישת אזרחות רומנית הוא לאתר את אבותיך הרומנים. זה קל יותר לומר מאשר לעשות, במיוחד אם אין לך משפחה בארץ. לרומניה יש ספקים משפטיים מיוחדים שיכולים לעזור לך להשיג שיא לידה לאבותיך.

ברגע שיש לך את אבותיך הרומנים ביד, השלב הבא הוא למלא בקשה. זה כרוך בהגשת תיק אישי למשרד קונסולרי רומני במדינה בה אתה מתגורר.

לאחר קבלת הקובץ, תקבל אישור. האישור הוא מסמך דו צדדי המכיל תכונות אבטחה. תעודה זו חתומה על ידי נשיא הרשות הלאומית לאזרחות.

כיצד לקבל אזרחות רומנית על ידי נישואין


קבלת אזרחות רומנית על ידי נישואים היא אופציה לזרים שרוצים לחיות ברומניה. זוהי דרך מצוינת ליהנות מן היתרונות החברתיים והבריאותיים של להיות אזרח האיחוד האירופי מבלי לשלם סכומי כסף גדולים.

על מנת להגיש בקשה לאזרחות רומנית על ידי נישואים, אתה חייב להיות נשוי לאזרח רומני. אתה חייב לחיות ברומניה לפחות חמש שנים, ואתה גם חייב לעמוד בדרישות התאזרחות אחרות.

ניתן גם להגיש בקשה לאזרחות על ידי ירידה. במקרה זה, אבותיך בוודאי הקימו את ביתם ברומניה. עליך גם לספק את כל המסמכים של אבותיך לרשויות.

תהליך הגשת הבקשה נמשך כשמונה עד ארבעה עשר חודשים. תקבל אישור רשמי על אזרחותך לאחר אישור בקשתך. אתה יכול לעקוב אחר מצב הבקשה שלך על ידי ביקור באתר הרשמי של הרשות הלאומית לאזרחות.

אם איבדת את אזרחותך, תוכל להשיג אותה על ידי בקשת צו מהרשות הלאומית לאזרחות. זה ידרוש ממך להגיש קובץ המכיל את כל המסמכים שלך ומכתב מהקונסוליה הרומנית במדינת התושבות החוקית שלך.

אם איבדת את האזרחות שלך על ידי דה-התאזרחות מרצון, אתה יכול להגיש בקשה להתאזרחות מחדש. אתה יכול לעשות זאת על ידי הגשת עתירה לרשות הלאומית לאזרחות. יהיה עליך לכלול את תעודת הזהות שלך ואת מספר רישום הקובץ.

לאן רומני יכולה לנסוע ללא ויזה


בהתאם לסוג הויזה שיש לך, המחיר שלך ישתנה. עם זאת, חשוב לבדוק אם אתה צריך ויזה לפני הנסיעה. אתה עלול להיות הכחיש כניסה לאזור שנגן אם אין לך ויזה.

תוכנית ויתור על ויזה מאפשרת למטיילים ממדינות מאושרות להיכנס לארצות הברית מבלי לקבל ויזה. התוכנית מנוהלת על ידי המחלקה לביטחון פנים. התוכנית מאפשרת עד 90 ימי נסיעה ללא צורך באשרה.

תוכנית ויתור ויזה זמין לרומנים. הם עשויים להגיש בקשה לויזה אלקטרונית, או אוויזה, אותה ניתן להנפיק באופן מקוון. תהליך היישום דומה ליישום המסורתי. לוקח כחמש דקות למלא טופס מידע בסיסי ולשלם את האגרה הנדרשת. לאחר האישור תקבל מייל עם הוראות כיצד להדפיס את המסמך.

רומנים יכולים להיכנס לארצות הברית ללא ויזה עד 90 יום. עם זאת, ייתכן שיהיה עליך לקבל ויזה עבור שהייה ארוכה יותר. לפני הנסיעה, עליך לבדוק עם הקונסוליה של המדינה בה אתה מבקר את דרישות הויזה המדויקות.

אוויזות זמינות גם לאזרחי רומניה לכניסה ללאוס. אתה יכול להיכנס לאוס דרך שדה התעופה הבינלאומי וואטיי או גשר הידידות התאילנדי-לאו הראשון. אתה יכול גם להיכנס למדינה דרך נמל התעופה הבינלאומי נואקשוט-אומטונסי.

לפרטים נוספים ניתן להכנס לאתר – https://barkan-law.com/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%AA-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99/